вівторок, грудня 24, 2024

100 днів у школі

 

У житті кожної дитини, яка вперше переступає поріг школи,є непростий і цікавий період - перші дні перебування в школі. Непомітно і швидко минає час. А ось сьогодні минуло вже цілих 100 днів нового, цікавого, захоплюючого шкільного життя. Наші юні вихованці  подорослішали, підросли, стали самостійнішими. А все це тому, що на них покладена велика відповідальність - вони прийшли здобувати знання і прокладати дорогу у самостійне життя. 

24 грудня у 1 класі відбулось свято «100 днів у школі». Першокласники разом із класним керівником Вікторією Олександрівною Гармідер провели веселий розважальний захід. Юні здобувачі освіти давали відповіді на запитання, розгадували загадки, створювали аплікації, читали слова.  Весело, цікаво та пізнавально пройшли 100 щасливих днів у школі:

💙100 днів у шкільній родині; 

💛100 днів ефективного навчання;

💙100 днів цікавих зустрічей; 

💛100 днів щоденної, наполегливої праці;

💙100 днів спілкування з новими друзями;

💛100 днів віри, що після кожного сповіщення тривоги ми почуємо відбій;

💙100 днів вдячності нашим ЗСУ за можливість жити та навчатися.

Маленькі першокласники проявили себе розумними, кмітливими, творчими та цілеспрямованими вихованцями Заставецької гімназії, за що отримали свої перші медальки "За успіх"  від завідуючої філії  Таїсії Петрівни Попсуй.


четвер, грудня 19, 2024

Тематична зустріч: "Електробезпека у побуті"

 

Кожен день ми користуємося електричними приладами, але потрібно знати, що вони криють у собі небезпеку. Так, дія електричного струму на людину може при­зводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця чи дихання (або обох цих порушень разом). Іноді трапляються нещасні випадки від дії електричного струму, які приводять до смерті людини. 


Так, сьогодні, щоб  уникнути багатьох неприємностей, була проведена зустріч із інженером департаменту охорони праці АТ "Хмельницькобленерго" Шамраєм Валерієм Васильовичем "Електробезпека в побуті" 




субота, грудня 07, 2024

День української хустки

7 грудня відзначається День української хустки, і наші вихованки - учениці 5, 8 та 9 класів вирішили долучитися до цього свята, яке сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

Хустка - це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям.

Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції - це генетичні скарби нашого народу.

                                         Моя хустка - мій оберіг (відео)

пʼятниця, грудня 06, 2024

З нетерпінням ми чекали день Святого Миколая


Мій добрий Святий Миколаю!

Я вірю, ти чуєш мене!

Тебе я прошу і благаю –

Скоріше війна хай мине...

 6 грудня, у Заставецькій гімназії  вшановують  Миколая Чудотворця. Це довгожданий день зустрічі з мріями і  подарунками - свято дитинства й щедрості, на яке щорічно всі чекають.

Святково прикрашена класна кімната, красуня ялинка, як атрибут зимових свят, учні у святковому вбранні - усе це ознаки веселого розважального шоу, яке організували учителі початкових класів: Верхогляд Н.І., Шевчук О.В., Войтко О.Я., Гармідер В.О.

Ведуча свята, класний керівник 4 класу, Ольга Ярославівна Войтко, розповіла легенду про виникненння свята Миколая та запропонувала здобувачам освіти зібрати святкове сузір'я, виконавши усі запропоновані завдання.


Учні  читали вірші, розгадували загадки, співали пісень, танцювали, творчо працювали у команді та навіть помірялися силою у перетягуванні канату. 

У день святого Миколая, ми з особливою силою віримо, що темрява не буває вічною.  Він обовязково буде – світанок нашої Перемоги! Тому що Всевишній із нами, а наш янгол носить форму ЗСУ!

Нехай Чудотворець чує наші молитви,

нехай принесе у кожну домівку здоров'я, затишок і достаток, наповнить серця щастям та любов'ю, подарує нам усім віру у диво, надію на світле майбутнє, мир та спокій на нашій рідній землі.


Усі здобувачі освіти з нагоди свята Святого Миколая отримали смаколики від ТОВ ЕНСЕЛКО АГРО.




четвер, грудня 05, 2024

Смаколики від наших вихованців для військових

 

Добро і милосердя – це два крила, на яких тримається людство. Наша Заставецька гімназія має не так багато можливостей, та головне – більшість із нас розуміє, що світ тримається на добрі та на гарних вчинках. Тому у нашому навчальному закладі не просто говорять про добро та чекають його від інших, а реально діють, намагаються зробити світ кращим, красивішим своїми добрими, корисними справами.

Сьогодні, у всесвітній день волонтера,


здобувачі освіти Заставецької гімназії  передали нашим  воїнам ЗСУ смаколики, консервацію, та листи з побажаннями, а також кошти  зібрані учнями та батьками для наших захисників.

 Разом ми сильніші, і кожен наш крок наближає нас до перемоги. Дякуємо всім, хто підтримує  та робить свій внесок у спільну мету.



пʼятниця, листопада 29, 2024

Андріївські вечорниці: магія та традиції святкування

 Свято Андрія Первозванного одне з найбільших передноворічних свят, яке з особливою пошаною відзначали наші предки, а його традиції святкування дійшли до сьогодення.

У переддень свята хлопці та дівчата Заставецької гімназії зібралися на вечорниці...


Ведучими свята та його організаторами виступили педагоги-організатори школи: Вікторія Дмитрівна Телендій та Віра Борисівна Стоян.

Дотримуючись старовинних традицій, дівчата зібралися, щоб повишивати, поспівати, приготувати смачну їжу, вимісити та спекти калиту і звісно ж - поворожити.

Про способи ворожіння на Андрія розповіли ведучі свята: ворожіння по червоному чобітку, ворожіння на балабушок, ворожіння на каблучку, ворожіння на ім'я...
Найбільшою розвагою вечорниць є кусання калити - традиційний обрядовий хліб у формі кола, який щедро прикрасили насінням та горіхами та випекли саме на Андріївські вечорниці. Калиту прив'язали за стрічку  до довгої палиці, яку тримав так званий Калитинський. Його основним завданням було завадити відкусити шматок!











На завершення заходу усіх пригощали смачними варениками.


Свічки Святого Миколая

 Наближається свято Святого Миколая, тому кожен свідомий українець має потурбуватись про те, щоб подарувати своє тепло тому, хто його потребує. Наш заклад взяв участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв "Військові обереги від Святого Миколая", який об’єднав учнів, вчителів та всіх небайдужих "Свічки Святого Миколая" 

Ми створювали власноруч свічку,  як символ підтримки та вдячності нашим воїнам. Усі старанно  працювали та вкладали частинку своєї душі у роботу. 

Дорогі наші захисники, пам'ятайте, що ми вас любимо, цінуємо, поважаємо та чекаємо на Вас вдома.

Дякуємо Вам за захист!

#свічкамиколая

філія Старосинявського ліцею ім.Олександра Романенка-Заставецька гімназія 

Український Державний Центр Позашкільної Освіти - УДЦПО

Міністерство освіти і науки України

Відео "Свічки Святого Миколая"

пʼятниця, листопада 22, 2024

День Гідності та Свободи

 

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.  

День Гідності та Свободи – важлива дата, яка вшановує події, що стали переломними у новітній історії нашої держави. Основна мета цього дня – утвердження ідеалів свободи та демократії, передача нащадкам досвіду патріотизму і громадянської мужності. Це також день віддання шани тим, хто став на захист демократичних цінностей, прав людини, національних інтересів та європейського вибору України. 


У Заставецькій гімназії відбувся урок вшанування Дня Гідності та Свободи, проведений учителем історії - Любою Іванівною Добрянською.

Зворушливі слова ведучих, пройняті болем вірші вкотре доводять, що українці - нація вільних людей. Так було! Так є! І так має бути!

Ми завжди були та будемо нескореними, сильними та єдиними!


Цьогоріч відзначення Дня Гідності та Свободи має особливе значення. Україна продовжує героїчну боротьбу за незалежність і державність. Помаранчева революція та Революція Гідності стали основою для формування нації, яка нині гідно протистоїть агресії, захищаючи не лише власну свободу, але й європейську демократію.

Вічна пам'ять кожному, хто віддав життя за наші цінності. Слава тим, хто продовжує відвойовувати їх щодня.


Україна пам'ятає: урок пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років


Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом , а не на одинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо – українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть с тої днини,

Й благають: українці донесіть

Стражденний біль голодної країни.

Згадайте нас – бо ми ж колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно...

1932-1933 роки в історії України  називають найчорнішим часом в історії нашої

держави. Дослідники, історики, науковці називають ці роки по різному : Великий голод, голодомор, геноцидом українського народу, але яку  назву не надай, ці роки, перш за все  були роками винищення української нації...

Сьогодні у Заставецькій гімназії було проведено учителем історії  - Любою Іванівною Добрянською урок пам'яті жертв голодомору.

Учитель розповіла здобувачам освіти про предумови виникнення голоду в Україні, про умови, в яких виживало українське село: "Українське село гинуло мовчки, навіть випадків спонтанного протесту спостерігалось дуже мало. Люди їли мишей, щурів, горобців, земляних хробаків і слимаків, мололи кістки на борошно, варили шкіру із взуття. Вживали в їжу кульбабу, реп’яхи, проліски, липу, акацію, щавель, кропиву, рогоз. У людей розпухали обличчя, ноги, животи. Померлих, а часто ще живих селян звозили, кидали в ями та закопували. Прагнучі врятувати від голодної смерті хоча б дітей, селяни везли їх до міста й залишали в установах, лікарнях, на вулицях..."

Хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув від голоду в Україні.

Є дати, які не несуть радості, або піднесення. Дати, від яких віє смутком, сумом і


болем... Дати, які змушують задуматися, переоцінити себе, свій погляд на життя та ставлення до нього... 

У четверту суботу листопада  ми віддаємо данину пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років: і тим, хто помер під час цього геноциду, і тим, хто просто дивом пережив цей жах. У ході уроку пам'яті учні переглянули фільм "Червоне намисто" про дівчинку Тоню, яка попри все намагалася вижити у страшні 1932-1933 роки.


пʼятниця, листопада 15, 2024

Тиждень безпеки дорожнього руху

 З 11 по 17 листопада у філії  пройшов  Тиждень безпеки дорожнього руху.


Тиждень безпеки –  нагадування про те, що безпека на дорозі – це не лише тижнева акція, а постійний спосіб життя.

Вихованці нашої гімназії переглянули відеоуроки, брали участь у грі «Безпека дорожнього руху» та були учасниками єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому», де  детальніше дізналися  про:

- правила поведінки на вулиці і дорозі;

-правила безпечної поведінки на залізниці;

- правила використання і носіння   світлоповертальних елементів;


- правила надання домедичної допомоги постраждалим та багато іншого.




четвер, листопада 14, 2024

Збір на підтимку наших захисників

 Війна триває… Навіть коли ми не відчуваємо її, і почуваємося у відносному спокої на мирній території. А для наших Захисників, для тих які повернулися додому з пораненнями, чи без них, вона поруч незагойною раною, завжди у їхніх серцях і тільки підтримка рідних, друзів, простих людей допоможе адаптуватись їм у мирному житті.


Саме тому лідери учнівського самоврядування Старосинявського ліцею імені Олександра Романенка не підлаштовуючись під дати організували збір, написали листи, до якого долучись учні, батьки, вчителі, небайдужі жителі громади. філія Старосинявського ліцею імені Олександра Романенка - Заставецька гімназія також долучилася до цього збору. Усе зібране було передано нашим військовим у госпіталь.

Ми дякуємо усім хто долучився до збору! Саме ваша життєва позиція доводить, що ми віримо в нашу Українську Перемогу та маленькими добрими справами наближаємо її! Ми воюємо не зброєю, а допомагаючи! Адже, лише разом - ми сила!



пʼятниця, листопада 01, 2024

Хелловін у нашій школі

 

Здобувачі освіти Заставецької гімназії із захопленням знайомляться із традиціями країн, мови яких вивчають. Хелловін – це свято, яке відзначається у багатьох країнах, а особливо популярне у США та Великій Британії. Також великою популярністю воно користується у нашому закладі.

Свято Хелловіну відбулося  у Заставецькій гімназії 1 листопада. Учні  дізнавалися більше про Хелловін, його походження та основні символи. Було організовано виставку малюнків, створено костюми для хелловін-заходу та обладнано фотозону.


Учнів 5 - 9 класів було об'єднано у дві команди для участі у хелловін-квесті. Завдяки участі у тематичному заході  учні поглибили свої знання та розуміння інших культур. Вони дізналися цікаві факти про Хелловін, а також провели багато часу разом, спілкуючись та творячи в команді.

Щиро дякуємо організаторам свята - учителям англійської мови: Ірині Сергіївні Шпак та Ярославу Васильвичу Верхогляду за організацію та залучення учнів до активної участі у заходах, за вияв творчості та інтересу до світогляду інших народів. Вивчення традицій англомовних країн не тільки зацікавлює, а й допомагає розширити наш кругозір та розуміння світ навколо нас.

Хелловін_квест

пʼятниця, жовтня 25, 2024

День гарбуза - свято осені!


 Сьогодні в наших молодших класах  відбулося справжнє свято осені — День гарбуза!  День гарбуза — це не лише про осінь, а й про родинні традиції, єдність та теплі спогади. Це можливість для дітей показати свою творчість, навчитися працювати в команді та поважати працю один одного. А ще — смачно провести час разом! 

Учні 1 - 4 класів дослідили розвиток гарбуза від насіння до плода.


Дізналися про властивості гарбузів. Звідки потрапив до нас, де росте, цікаві факти про гарбуз. Традиції українців, щодо гарбуза, адже Україну також не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Діти дізналися, які страви можна готувати з нього. А також розмалювали заготовки із зображенням гарбузів на свій смак.

 Вже чекаємо на наступний рік, щоб відзначити цей яскравий осінній день! 

Написання Радіодиктанту національної єдності

 

Сьогодні в Україні  відбувся Радіодиктант національної єдності – 2024. Найбільший українськомовний флешмоб об'єднав знавців та прихильників української мови по всьому світові. Його традиційно проводять до Дня української писемності та мови, який цьогоріч відзначають 27 жовтня. 

Щороку ця ініціатива нагадує нам про силу єдності та важливість збереження нашої мовної ідентичності.

    Цьогоріч був ювілейний, 25-ий, Радіодиктант національної єдності! Це особливий момент, коли ми об’єднуємося навколо нашої рідної мови та традицій, долучаємося до загальнонаціональної хвилі підтримки рідного слова. 


Радіодиктант - це не просто текст аби перевірити свої знання, це наша солов’їна мова, наш оберіг, це те, що біля серця. Неможливо любити свій народ не знаючи рідної мови. Адже сьогодні наші мужні захисники та захисниці борються за нашу мову, за нашу культуру, за наше майбутнє.

пʼятниця, жовтня 18, 2024

Спортивний інвентар школі у подарунок від ТОВ "Енселко-Агро"


Для багатьох здобувачів освіти Заставецької гімназії уроки фізичного виховання є одними з улюблених, адже вони розуміють, що фізична активність допомагає їм рости та фізично розвиватися, зміцнювати м'язову та кісткову системи, підвищувати імунітет.


Наші учні є учасниками та неодноразовими переможцами  різноманітніх спортивних змагань на рівні громади. Щоб показувати хороші результати, потрібні постійні тренування: учні активно тренируються на уроках фізичного виховання, у післяурочний час та на заняттях у спортивній секції. 


Усі, без винятку, вихованці нашої школи стають учасниками спортивних заходів, які проводяться на базі школи, адже спортивна гра - це яскраве емоційне видовище, це гра в команді, що дозволяє кожному учневі відчути себе частиною чогось великого і значимого, виховувати характер та особистість. Для тренувань та проведення самих спортивних змагань необхідна хороша матеріально-технічна база. Не кожен освітній заклад спроможний її покращувати самостійно. Адміністрація Заставецької гімназії, педагогічний та учнівські колективи щиро вдячні представникам компанії ЕНСЕЛКО- АГРО - Світлані Михайлівні Рибак та Вадиму Олександровичу Муравському за сприяння у закупівлі спортивного інвентаря, а саме: футбольні, гандбольні, баскетбольні, волейбольні м'ячі, мат до гімнастичної стінки, ракетки, волани та сітка для бадмінтону і канат для перетягування.

Дякуючи за отримані подарунки, здобувачі освіти пообіцяли, що будуть ще активніше проводити тренування, щоб рейтинг перемог був ще кращим!


четвер, жовтня 17, 2024

Виховні заходи за участі правоохоронців

 

У сучасних умовах співпраця з правоохоронними органами набуває неабиякої ваги, адже профілактична робота допомагає формувати у дітей свідоме ставлення до безпеки. У нашому закладі така співпраця налагоджена давно.

Відтак, сьогодні, здобувачі освіти зустрілися з працівниками поліції Старосинянської територіальної громади капітаном Михайлом Литвинюком і старшим лейтенантом Артемом Синковичем.

Головною метою зустрічі було попередження протиправних дій з боку дітей та застереження їх від небезпеки, а саме дотримання правил дорожнього руху, правила безпечного поводження в Інтернеті. Особливу увагу приділили темі булінгу, попередженню насильства. Акцентувалась увага на видах відповідальності учнів і батьків за скоєні правопорушення.

Адміністрація та учнівський колектив вдячні представникам поліції за співпрацю, адже діти - наше майбутнє і їх безпека є одним із найважливіших аспектів.