пʼятниця, листопада 29, 2024

Андріївські вечорниці: магія та традиції святкування

 Свято Андрія Первозванного одне з найбільших передноворічних свят, яке з особливою пошаною відзначали наші предки, а його традиції святкування дійшли до сьогодення.

У переддень свята хлопці та дівчата Заставецької гімназії зібралися на вечорниці...


Ведучими свята та його організаторами виступили педагоги-організатори школи: Вікторія Дмитрівна Телендій та Віра Борисівна Стоян.

Дотримуючись старовинних традицій, дівчата зібралися, щоб повишивати, поспівати, приготувати смачну їжу, вимісити та спекти калиту і звісно ж - поворожити.

Про способи ворожіння на Андрія розповіли ведучі свята: ворожіння по червоному чобітку, ворожіння на балабушок, ворожіння на каблучку, ворожіння на ім'я...
Найбільшою розвагою вечорниць є кусання калити - традиційний обрядовий хліб у формі кола, який щедро прикрасили насінням та горіхами та випекли саме на Андріївські вечорниці. Калиту прив'язали за стрічку  до довгої палиці, яку тримав так званий Калитинський. Його основним завданням було завадити відкусити шматок!











На завершення заходу усіх пригощали смачними варениками.


Свічки Святого Миколая

 Наближається свято Святого Миколая, тому кожен свідомий українець має потурбуватись про те, щоб подарувати своє тепло тому, хто його потребує. Наш заклад взяв участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв "Військові обереги від Святого Миколая", який об’єднав учнів, вчителів та всіх небайдужих "Свічки Святого Миколая" 

Ми створювали власноруч свічку,  як символ підтримки та вдячності нашим воїнам. Усі старанно  працювали та вкладали частинку своєї душі у роботу. 

Дорогі наші захисники, пам'ятайте, що ми вас любимо, цінуємо, поважаємо та чекаємо на Вас вдома.

Дякуємо Вам за захист!

#свічкамиколая

філія Старосинявського ліцею ім.Олександра Романенка-Заставецька гімназія 

Український Державний Центр Позашкільної Освіти - УДЦПО

Міністерство освіти і науки України

Відео "Свічки Святого Миколая"

пʼятниця, листопада 22, 2024

День Гідності та Свободи

 

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.  

День Гідності та Свободи – важлива дата, яка вшановує події, що стали переломними у новітній історії нашої держави. Основна мета цього дня – утвердження ідеалів свободи та демократії, передача нащадкам досвіду патріотизму і громадянської мужності. Це також день віддання шани тим, хто став на захист демократичних цінностей, прав людини, національних інтересів та європейського вибору України. 


У Заставецькій гімназії відбувся урок вшанування Дня Гідності та Свободи, проведений учителем історії - Любою Іванівною Добрянською.

Зворушливі слова ведучих, пройняті болем вірші вкотре доводять, що українці - нація вільних людей. Так було! Так є! І так має бути!

Ми завжди були та будемо нескореними, сильними та єдиними!


Цьогоріч відзначення Дня Гідності та Свободи має особливе значення. Україна продовжує героїчну боротьбу за незалежність і державність. Помаранчева революція та Революція Гідності стали основою для формування нації, яка нині гідно протистоїть агресії, захищаючи не лише власну свободу, але й європейську демократію.

Вічна пам'ять кожному, хто віддав життя за наші цінності. Слава тим, хто продовжує відвойовувати їх щодня.


Україна пам'ятає: урок пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років


Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом , а не на одинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо – українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть с тої днини,

Й благають: українці донесіть

Стражденний біль голодної країни.

Згадайте нас – бо ми ж колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно...

1932-1933 роки в історії України  називають найчорнішим часом в історії нашої

держави. Дослідники, історики, науковці називають ці роки по різному : Великий голод, голодомор, геноцидом українського народу, але яку  назву не надай, ці роки, перш за все  були роками винищення української нації...

Сьогодні у Заставецькій гімназії було проведено учителем історії  - Любою Іванівною Добрянською урок пам'яті жертв голодомору.

Учитель розповіла здобувачам освіти про предумови виникнення голоду в Україні, про умови, в яких виживало українське село: "Українське село гинуло мовчки, навіть випадків спонтанного протесту спостерігалось дуже мало. Люди їли мишей, щурів, горобців, земляних хробаків і слимаків, мололи кістки на борошно, варили шкіру із взуття. Вживали в їжу кульбабу, реп’яхи, проліски, липу, акацію, щавель, кропиву, рогоз. У людей розпухали обличчя, ноги, животи. Померлих, а часто ще живих селян звозили, кидали в ями та закопували. Прагнучі врятувати від голодної смерті хоча б дітей, селяни везли їх до міста й залишали в установах, лікарнях, на вулицях..."

Хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув від голоду в Україні.

Є дати, які не несуть радості, або піднесення. Дати, від яких віє смутком, сумом і


болем... Дати, які змушують задуматися, переоцінити себе, свій погляд на життя та ставлення до нього... 

У четверту суботу листопада  ми віддаємо данину пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років: і тим, хто помер під час цього геноциду, і тим, хто просто дивом пережив цей жах. У ході уроку пам'яті учні переглянули фільм "Червоне намисто" про дівчинку Тоню, яка попри все намагалася вижити у страшні 1932-1933 роки.


пʼятниця, листопада 15, 2024

Тиждень безпеки дорожнього руху

 З 11 по 17 листопада у філії  пройшов  Тиждень безпеки дорожнього руху.


Тиждень безпеки –  нагадування про те, що безпека на дорозі – це не лише тижнева акція, а постійний спосіб життя.

Вихованці нашої гімназії переглянули відеоуроки, брали участь у грі «Безпека дорожнього руху» та були учасниками єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому», де  детальніше дізналися  про:

- правила поведінки на вулиці і дорозі;

-правила безпечної поведінки на залізниці;

- правила використання і носіння   світлоповертальних елементів;


- правила надання домедичної допомоги постраждалим та багато іншого.




четвер, листопада 14, 2024

Збір на підтимку наших захисників

 Війна триває… Навіть коли ми не відчуваємо її, і почуваємося у відносному спокої на мирній території. А для наших Захисників, для тих які повернулися додому з пораненнями, чи без них, вона поруч незагойною раною, завжди у їхніх серцях і тільки підтримка рідних, друзів, простих людей допоможе адаптуватись їм у мирному житті.


Саме тому лідери учнівського самоврядування Старосинявського ліцею імені Олександра Романенка не підлаштовуючись під дати організували збір, написали листи, до якого долучись учні, батьки, вчителі, небайдужі жителі громади. філія Старосинявського ліцею імені Олександра Романенка - Заставецька гімназія також долучилася до цього збору. Усе зібране було передано нашим військовим у госпіталь.

Ми дякуємо усім хто долучився до збору! Саме ваша життєва позиція доводить, що ми віримо в нашу Українську Перемогу та маленькими добрими справами наближаємо її! Ми воюємо не зброєю, а допомагаючи! Адже, лише разом - ми сила!



пʼятниця, листопада 01, 2024

Хелловін у нашій школі

 

Здобувачі освіти Заставецької гімназії із захопленням знайомляться із традиціями країн, мови яких вивчають. Хелловін – це свято, яке відзначається у багатьох країнах, а особливо популярне у США та Великій Британії. Також великою популярністю воно користується у нашому закладі.

Свято Хелловіну відбулося  у Заставецькій гімназії 1 листопада. Учні  дізнавалися більше про Хелловін, його походження та основні символи. Було організовано виставку малюнків, створено костюми для хелловін-заходу та обладнано фотозону.


Учнів 5 - 9 класів було об'єднано у дві команди для участі у хелловін-квесті. Завдяки участі у тематичному заході  учні поглибили свої знання та розуміння інших культур. Вони дізналися цікаві факти про Хелловін, а також провели багато часу разом, спілкуючись та творячи в команді.

Щиро дякуємо організаторам свята - учителям англійської мови: Ірині Сергіївні Шпак та Ярославу Васильвичу Верхогляду за організацію та залучення учнів до активної участі у заходах, за вияв творчості та інтересу до світогляду інших народів. Вивчення традицій англомовних країн не тільки зацікавлює, а й допомагає розширити наш кругозір та розуміння світ навколо нас.

Хелловін_квест